Aktuality
Aktuality
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:


Co si zapsat v novém semestru v ZES a ES?

Od nového akademického roku přechází IMS na nový magisterský obor Mezinárodní teritoriální studia. Nevíte, kam vám zmizely vaše povinné předměty? Podívejte se do tabulky, kde jsou všechny posuny povinných předmětů ukázány. Pokud přetrvají nejasnosti, pište svému vedoucímu katedry.


Tabulka

--------------------------------------------------------------------------


Vyjádření členů KES IMS k situaci před a po hlasování o BREXITU


Blog Zuzany Kasákové před hlasováním a po vyhlášení výsledků.

Další články Zuzany Kasákové.

V živém vysílání ČT24 po sečtení hlasů se vyjadřovali k situaci Ivo Šlosarčík 24. 6. v pořadu Studio 6 a 26. 6. v pořadu Horizont a Zuzana Kasáková.


K Brexitu se vyjadřoval také Jan Váška v pořadu Studio 6 v 82. minutě a 160. minutě. Vyjadřoval se také v Českém rozhlasu na stanici PLUS v pořadu Den podle...23. 6. ve 12 minutě.

Ráno po vyhlášení výsledku britského referenda uspořádala AMO pracovní snídani pro zástupce státní správy, Parlamentu, akademiky, zástupce neziskového sektoru a další experty, kteří debatovali o důsledcích britského rozhodnutí. Debaty se účastnili Zuzana Kasáková, Ivo Šlosarčík a Tomáš Weiss, členové KES IMS FSV UK. Prohlédněte si fotky.


Členové katedry Zuzana Kasáková, Ivo Šlosarčík se také vyjadřovali k situaci ve vysílání Českého rozhlasu, stanice PLUS. Zuzana Kasáková 23. 6. k otázce předvolební kampaně a populismu ve Spojeném království, 25. 6. k dopadům voleb na Británii, 28. 6. k aktuální vnitropolitické situaci ve Spojeném království. Ivo Šlosarčík 24. 6. ve 14:30 a 28. 6. ve 13:15.


--------------------------------------------------------------------------

IMS PIVO


Zdravíme všechny studenty, pedagogy a přátele našeho institutu!

Již tradičně se tento čtvrtek uskuteční poslední organizovaná párty tohoto semestru a celého akademického roku. Kromě degustace vychlazeného pivka a ogrilované klobásy budete mít také možnost potkat se po dlouhé době s těmi, které jste kvůli zkouškovému už celý měsíc neviděli. Zároveň budeme moci oslavit čerstvé bakaláře a popřát štěstí budoucím magistrům. A hlavně! Budete mít poslední příležitost vidět SIMS ve složení pro rok 2015/2016 :) Předpověď počasí nám zatím přeje, a proto to vypadá na dlouhou letní noc!  

Takže 16. 6. 2016 od 19:00 na zahrádce restaurace na vršku Riegrových sadů!  

Těšíme se na vás!  

Za SIMS  

Bára Navrátilová

--------------------------------------------------------------------------

Pozvánka na kulatý stůl "Past, Present and Future of Global Migration"

Institut mezinárodních studií FSV UK ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla zve na kulatý stůl s názvem "Past, Present and Future of Global Migration".

Debata se uskuteční v pondělí 20. června 2016 od 17:00 v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 1). Pozvání přijali Suzanne Brown-Fleming (U.S. Holocaust Memorial Museum, Washington D. C.), Basil C. Gounaris (Aristotelova univerzita, Soluň), Pieter Lagrou (Université libre de Bruxelles) a Harry Tzimitras (Peace Research Institute Oslo – Cyprus Centre). Diskusi bude moderovat Kateřina Králová (IMS FSV UK).

Více informací na stránkách Knihovny Václava Havla a na Facebooku.

Akci finančně podpořilo Velvyslanectví USA v České republice.

-----------------------------------------------------------------------------

Pozvánka na přednášku

Centrum pro studium politické filozofie, etiky a náboženství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Knihovna Václava Havla Vás zve na přednášku

Prof. Grzegorze Ekierta (Harvard University)


25 years of post-communist transformations in East Central Europe: from a success story to the revenge of history

17. června 2016 ve 14:00 V prostorách Knihovny Václava Havla Ostrovní 13, 110 00 Praha 1

pozvánka

-----------------------------------------------------------------------------

Diskuze ne téma Náboženství a nacionalismus ve střední Evropě

Centrum pro studium politické filozofie, etiky a náboženství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Vás srdečně zve na diskuzní setkání na téma


Náboženství a nacionalismus ve střední Evropě: Využívání a zneužívání náboženských hodnot v politice,


které se bude konat ve čtvrtek 16. června 2016 v 16.00 hodin v Zrcadlové kapli Klementina. Součástí programu bude promítání jedinečného dokumentu o filozofu Janu Patočkovi.

Pozvaní přednášející:

• Grzegorz Ekiert (Harvard University)

• Shalini Randeria (IWM)

• Tomáš Halík (Univerzita Karlova)

Tímto diskuzním setkáním bude zahájena činnost Centra pro studium politické filozofie, etiky a náboženství. Zároveň si připomeneme rozhodnutí Oxfordské univerzity udělit profesoru Tomáši Halíkovi čestný doktorát Doctor of Divinity, honoris causa.

Pozvánka

-----------------------------------------------------------------------------

HODNOCENÍ VÝUKY


Vážené studentky, vážení studenti,

vedení FSV UK vás žádá o vyplnění anonymních elektronických dotazníků k hodnocení výuky na FSV. Vyplňování elektronických dotazníků je možné od 5.6. do 24.6. 2016. 

Obdržíte email s odkazem na hodnocení kurzů, které máte tento semestr zapsány skrze SIS na FSV UK. 

Detailnější informace resp. často kladené otázky můžete nalézt na odkazuhttps://docs.google.com/…/1zeDezAsnRr4gAJ6l71xKy4bIYo_…/edit 

Stručný manuál najdete na stránce https://docs.google.com/…/1-OH7hACgjOMToIczzMR1P4gc5i8…/edit


Jsme si vědomi, že vyplnění dotazníků od vás žádá část vašeho času. Prosím, pokud jej můžete fakultě věnovat, učiňte tak. Pro zvýšení atraktivity elektronického hodnocení bude i v dalších semestrech probíhat losování o 10 cen pro ty studenty FSV, kteří vyplní dotazníky za všechny kurzy. Cenami budou fakultní mikiny a trička.


Hodnocení bude dostupné na webové adrese http://eva.fsv.cuni.cz/ Jako přihlašovací údaje slouží ověřené heslo, tedy CAS přístup.


Na základě hodnocení výuky jsou oceňovány vedením fakulty nejlepší kurzy (tzv. zlaté kurzy), ředitelé institutů a vedoucí kateder provádějí rozhovory s vyučujícími kurzů, které naopak jsou hodnoceny nejhůře. Výsledky si navíc čtou i jednotliví vyučující a zejména komentáře v otevřených otázkách jsou pro ně velmi cennou zpětnou vazbou k výuce. V případě jakýchkoliv dotazů či podnětů se obraťte osobně či emailem na

-----------------------------------------------------------------------------

Seminář

Institut mezinárodních studií FSV UK a Ústav hospodářských a sociálních dějin FF UK srdečně zvou na osmé setkání Semináře k metodologii transnacionálních dějin (spolufinancovaného česko-švýcarským Fondem partnerství). Profesorka Sandrine KOTT ze ženevské university bude přednášet na téma Beyond the Cold War. Transnational encounters between East and West. Setkání se uskuteční v prostorách FSV UK v Rytířské 31 (2. patro, č. 201) ve středu 1. června v čase 17.30-19.00. Pro případné dotazy se obracejte na adresu matejka@fsv.cuni.cz

-----------------------------------------------------------------------------

8. kolo soutěže LABORATOŘ EU

Soutěž je pravidelně vyhlašována Zastoupením Evropské komise v ČR. Cílem projektu je ocenit ty studenty/absolventy vysokých škol, kteří se věnují oblasti evropských záležitostí a jejichž diplomové práce budou přihlášeny do Soutěže o nejlepší diplomovou práci a v této soutěži se umístí mezi deseti nejkvalitnějšími. Sylaby těchto prací budou zveřejněny ve sborníku, jehož výhradním vlastníkem bude Zastoupení Evropské komise v ČR. 


Do soutěže může student/absolvent magisterského či navazujícího magisterského studijního programu/oboru přihlásit svoji diplomovou práci v českém/slovenském/anglickém jazyce týkající se evropských záležitostí, která řeší aktuální tematiku Evropské unie. Tato práce musí být obhájena způsobem obvyklým na dané univerzitě/vysoké škole, přičemž od obhajoby práce nesmí uplynout více než jeden rok. Vítěz si odnese 1000 EUR, druhý pak 700 EUR a autor třetí nejlepší práce získá 500 EUR. Přihlášku může podat sám autor diplomové práce, či jiná osoba (vedoucí práce, vedoucí studijního programu/oboru, vedoucí katedry, proděkan fakulty apod.) po získání písemného souhlasu studenta (součást přihlášky). 


Povinnou součástí přihlášky je diplomová práce v on-line verzi. Termín pro zaslání přihlášky pro 8. kolo soutěže je 15. červenec 2016. Více informací a přihlášku naleznete na webových stránkách Centra evropských studií VŠE. 


--------------------------------------------------------------------------------

STUDENTSKÉ PENÍZE


Systém podpory studentského života na FSV UK a jeho náležitosti jsou popsány na: http://intranet.fsv.cuni.cz/FSVINT-823.html


Nejzazší termín pro podávání žádostí je stanoven na PÁTEK 27. KVĚTNA VE 12:00.

Vaše žádosti zasílejte na adresu senat@fsv.cuni.cz s předmětem "Studentské peníze - název vašeho projektu".

Květnové zasedání studentské komory AS FSV UK k tzv. studentským penězům proběhne v úterý 31. května 2016 od 11:00 v místnosti č. 112 v budově Hollar.


Budeme se těšit na všechny vaše žádosti! S jakýmikoliv dotazy se obraťte na výše zmíněnou adresu či na místopředsedu AS FSV UK Karla Höfra.

karel.hoefer@fsv.cuni.cz

--------------------------------------------------------------------------------

Transatlantic Trade and Investment Partnership: Talk with an Expert


All students, faculty and alumni are cordially invited to a morning talk with Dr. Sherman Katz, Senior Fellow at the Center for the Study of the Presidency and Congress.


The topic of the talk is Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) - role of TTIP in the current U. S. elections, key concerns about TTIP in the U.S. and Europe, contentious points in TTIP negotiations. Dr. Katz is a prominent expert on the issue.


May 30th, 10:30 a.m. – 11:50 a.m.

FSV UK, Jinonice, room TBA

For more info see facebook

---------------------------------------------------------------------------------

2nd International Conference *Current Populism in Europe: Impact on the Political Landscape*


Institut mezinárodních studií zve všechny zájemce na již druhý ročník mezinárodní konference o populismu, letos s titulem "Current Populism in Europe: Impact on the Political Landscape", kterou pořádá IMS ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung a Goethe Institutem. Akce se uskuteční na půdě Goethe Institutu v pondělí a úterý 23. a 24. května. Na konferenci vystoupí tři hlavní řečníci (Paul Taggart, Michael Freeden a Reinhard Heinisch) a dalších 50 akademiků z 20 evropských zemí v celkem 11 panelech. Více informací o akci naleznete na webu konference či facebooku.V případě vašeho zájmu je možné se registrovat na mejstrik.m@fsv.cuni.cz


Conference poster

Conference Programme

---------------------------------------------------------------------------------

PROTEUS Summer Seminar and Simulation *European Refugee Crisis and the EU-Turkey relations*

The Seminar will take place in Brussels from 6-10 June 2016.


The seminar will start with preparatory work inside small international sub-groups. The objective of the simulation exercise is to bring first-hand understanding of both academic and everyday practice of EU decision-making and Turkey-EU dialogue by offering students insights in "real life" political processes and the possibility to "experience" the EU as a vivid political system and to meet politicians, practitioners and stakeholders in the European capital Brussels. The participants will have the possibility to bring in their own academic/professional contributions and to discuss them with the group and the experts.


Three days of intensive preparation will be followed by a simulation exercise of the EU- Turkey Summit.


Organizers cover: academic program, four nights in twin rooms (with breakfast), reimbursement for the individual travel to Brussels up to 100 euro.

Please find attached more details.

European Refugee Crisis and the EU-Turkey relations


---------------------------------------------------------------------------------

EU@Work Seminar and Study trip *The EU's manifold crises and German EU policy*

Study trip to Brussels on 6-8 June, study trip to Berlin on 15-17 June, intensive seminar in Cologne on 30 June – 1 July.


The seminar will analyse aspects of these crises, the stance of the European Union with regard to these crises, and the role of Germany within the EU. The approach of the seminar will be to bridge the gap between academic analysis and political action, by means of scientific readings and discussions as well as excursions to Brussels and Berlin, where we will meet civil servants and politicians, who, in national and European institutions, try to solve the various crises.


Organizers cover: Academic program of study trips and intensive Seminar in Cologne. 2 nights in twin rooms (with breakfast) in Brussels, 2 nights in Berlin, 1 night in Cologne, reimbursement for the individual travel to Brussels, Berlin and Cologne up to 300 euro


Please find attached more details.


The EU's manifold crises and German EU policy


---------------------------------------------------------------------------------

***CALL FOR PAPERS***

‘Europe and its crises’ workshop

Thursday June 30th-Friday July 1st, University of Cambridge, UK

The workshop will include a roundtable discussion on the implications of the UK referendum on membership of the EU. 


We are convening a two-day workshop at the Department of Politics and international Studies at the University of Cambridge. The theme of the workshop is 'Europe and its crises'. Participation at the workshop is aimed at PhD candidates and early career academics and practitioners.

Call for Papers

---------------------------------------------------------------------------------

Vyhláška vedoucího katedry k zahájení letního semestru 2016.

---------------------------------------------------------------------------------

-Archiv aktualit

AktualityCo si zapsat v novém semestru v ZES a ES?

Od nového akademického roku přechází IMS na nový magisterský obor Mezinárodní teritoriální studia. Nevíte, kam vám zmizely vaše povinné předměty? Podívejte se do tabulky, kde jsou všechny posuny povinných předmětů ukázány. Pokud přetrvají nejasnosti, pište svému vedoucímu katedry.


Tabulka

--------------------------------------------------------------------------


Vyjádření členů KES IMS k situaci před a po hlasování o BREXITU


Blog Zuzany Kasákové před hlasováním a po vyhlášení výsledků.

Další články Zuzany Kasákové.

V živém vysílání ČT24 po sečtení hlasů se vyjadřovali k situaci Ivo Šlosarčík 24. 6. v pořadu Studio 6 a 26. 6. v pořadu Horizont a Zuzana Kasáková.


K Brexitu se vyjadřoval také Jan Váška v pořadu Studio 6 v 82. minutě a 160. minutě. Vyjadřoval se také v Českém rozhlasu na stanici PLUS v pořadu Den podle...23. 6. ve 12 minutě.

Ráno po vyhlášení výsledku britského referenda uspořádala AMO pracovní snídani pro zástupce státní správy, Parlamentu, akademiky, zástupce neziskového sektoru a další experty, kteří debatovali o důsledcích britského rozhodnutí. Debaty se účastnili Zuzana Kasáková, Ivo Šlosarčík a Tomáš Weiss, členové KES IMS FSV UK. Prohlédněte si fotky.


Členové katedry Zuzana Kasáková, Ivo Šlosarčík se také vyjadřovali k situaci ve vysílání Českého rozhlasu, stanice PLUS. Zuzana Kasáková 23. 6. k otázce předvolební kampaně a populismu ve Spojeném království, 25. 6. k dopadům voleb na Británii, 28. 6. k aktuální vnitropolitické situaci ve Spojeném království. Ivo Šlosarčík 24. 6. ve 14:30 a 28. 6. ve 13:15.


--------------------------------------------------------------------------

IMS PIVO


Zdravíme všechny studenty, pedagogy a přátele našeho institutu!

Již tradičně se tento čtvrtek uskuteční poslední organizovaná párty tohoto semestru a celého akademického roku. Kromě degustace vychlazeného pivka a ogrilované klobásy budete mít také možnost potkat se po dlouhé době s těmi, které jste kvůli zkouškovému už celý měsíc neviděli. Zároveň budeme moci oslavit čerstvé bakaláře a popřát štěstí budoucím magistrům. A hlavně! Budete mít poslední příležitost vidět SIMS ve složení pro rok 2015/2016 :) Předpověď počasí nám zatím přeje, a proto to vypadá na dlouhou letní noc!  

Takže 16. 6. 2016 od 19:00 na zahrádce restaurace na vršku Riegrových sadů!  

Těšíme se na vás!  

Za SIMS  

Bára Navrátilová

--------------------------------------------------------------------------

Pozvánka na kulatý stůl "Past, Present and Future of Global Migration"

Institut mezinárodních studií FSV UK ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla zve na kulatý stůl s názvem "Past, Present and Future of Global Migration".

Debata se uskuteční v pondělí 20. června 2016 od 17:00 v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 1). Pozvání přijali Suzanne Brown-Fleming (U.S. Holocaust Memorial Museum, Washington D. C.), Basil C. Gounaris (Aristotelova univerzita, Soluň), Pieter Lagrou (Université libre de Bruxelles) a Harry Tzimitras (Peace Research Institute Oslo – Cyprus Centre). Diskusi bude moderovat Kateřina Králová (IMS FSV UK).

Více informací na stránkách Knihovny Václava Havla a na Facebooku.

Akci finančně podpořilo Velvyslanectví USA v České republice.

-----------------------------------------------------------------------------

Pozvánka na přednášku

Centrum pro studium politické filozofie, etiky a náboženství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Knihovna Václava Havla Vás zve na přednášku

Prof. Grzegorze Ekierta (Harvard University)


25 years of post-communist transformations in East Central Europe: from a success story to the revenge of history

17. června 2016 ve 14:00 V prostorách Knihovny Václava Havla Ostrovní 13, 110 00 Praha 1

pozvánka

-----------------------------------------------------------------------------

Diskuze ne téma Náboženství a nacionalismus ve střední Evropě

Centrum pro studium politické filozofie, etiky a náboženství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Vás srdečně zve na diskuzní setkání na téma


Náboženství a nacionalismus ve střední Evropě: Využívání a zneužívání náboženských hodnot v politice,


které se bude konat ve čtvrtek 16. června 2016 v 16.00 hodin v Zrcadlové kapli Klementina. Součástí programu bude promítání jedinečného dokumentu o filozofu Janu Patočkovi.

Pozvaní přednášející:

• Grzegorz Ekiert (Harvard University)

• Shalini Randeria (IWM)

• Tomáš Halík (Univerzita Karlova)

Tímto diskuzním setkáním bude zahájena činnost Centra pro studium politické filozofie, etiky a náboženství. Zároveň si připomeneme rozhodnutí Oxfordské univerzity udělit profesoru Tomáši Halíkovi čestný doktorát Doctor of Divinity, honoris causa.

Pozvánka

-----------------------------------------------------------------------------

HODNOCENÍ VÝUKY


Vážené studentky, vážení studenti,

vedení FSV UK vás žádá o vyplnění anonymních elektronických dotazníků k hodnocení výuky na FSV. Vyplňování elektronických dotazníků je možné od 5.6. do 24.6. 2016. 

Obdržíte email s odkazem na hodnocení kurzů, které máte tento semestr zapsány skrze SIS na FSV UK. 

Detailnější informace resp. často kladené otázky můžete nalézt na odkazuhttps://docs.google.com/…/1zeDezAsnRr4gAJ6l71xKy4bIYo_…/edit 

Stručný manuál najdete na stránce https://docs.google.com/…/1-OH7hACgjOMToIczzMR1P4gc5i8…/edit


Jsme si vědomi, že vyplnění dotazníků od vás žádá část vašeho času. Prosím, pokud jej můžete fakultě věnovat, učiňte tak. Pro zvýšení atraktivity elektronického hodnocení bude i v dalších semestrech probíhat losování o 10 cen pro ty studenty FSV, kteří vyplní dotazníky za všechny kurzy. Cenami budou fakultní mikiny a trička.


Hodnocení bude dostupné na webové adrese http://eva.fsv.cuni.cz/ Jako přihlašovací údaje slouží ověřené heslo, tedy CAS přístup.


Na základě hodnocení výuky jsou oceňovány vedením fakulty nejlepší kurzy (tzv. zlaté kurzy), ředitelé institutů a vedoucí kateder provádějí rozhovory s vyučujícími kurzů, které naopak jsou hodnoceny nejhůře. Výsledky si navíc čtou i jednotliví vyučující a zejména komentáře v otevřených otázkách jsou pro ně velmi cennou zpětnou vazbou k výuce. V případě jakýchkoliv dotazů či podnětů se obraťte osobně či emailem na

-----------------------------------------------------------------------------

Seminář

Institut mezinárodních studií FSV UK a Ústav hospodářských a sociálních dějin FF UK srdečně zvou na osmé setkání Semináře k metodologii transnacionálních dějin (spolufinancovaného česko-švýcarským Fondem partnerství). Profesorka Sandrine KOTT ze ženevské university bude přednášet na téma Beyond the Cold War. Transnational encounters between East and West. Setkání se uskuteční v prostorách FSV UK v Rytířské 31 (2. patro, č. 201) ve středu 1. června v čase 17.30-19.00. Pro případné dotazy se obracejte na adresu matejka@fsv.cuni.cz

-----------------------------------------------------------------------------

8. kolo soutěže LABORATOŘ EU

Soutěž je pravidelně vyhlašována Zastoupením Evropské komise v ČR. Cílem projektu je ocenit ty studenty/absolventy vysokých škol, kteří se věnují oblasti evropských záležitostí a jejichž diplomové práce budou přihlášeny do Soutěže o nejlepší diplomovou práci a v této soutěži se umístí mezi deseti nejkvalitnějšími. Sylaby těchto prací budou zveřejněny ve sborníku, jehož výhradním vlastníkem bude Zastoupení Evropské komise v ČR. 


Do soutěže může student/absolvent magisterského či navazujícího magisterského studijního programu/oboru přihlásit svoji diplomovou práci v českém/slovenském/anglickém jazyce týkající se evropských záležitostí, která řeší aktuální tematiku Evropské unie. Tato práce musí být obhájena způsobem obvyklým na dané univerzitě/vysoké škole, přičemž od obhajoby práce nesmí uplynout více než jeden rok. Vítěz si odnese 1000 EUR, druhý pak 700 EUR a autor třetí nejlepší práce získá 500 EUR. Přihlášku může podat sám autor diplomové práce, či jiná osoba (vedoucí práce, vedoucí studijního programu/oboru, vedoucí katedry, proděkan fakulty apod.) po získání písemného souhlasu studenta (součást přihlášky). 


Povinnou součástí přihlášky je diplomová práce v on-line verzi. Termín pro zaslání přihlášky pro 8. kolo soutěže je 15. červenec 2016. Více informací a přihlášku naleznete na webových stránkách Centra evropských studií VŠE. 


--------------------------------------------------------------------------------

STUDENTSKÉ PENÍZE


Systém podpory studentského života na FSV UK a jeho náležitosti jsou popsány na: http://intranet.fsv.cuni.cz/FSVINT-823.html


Nejzazší termín pro podávání žádostí je stanoven na PÁTEK 27. KVĚTNA VE 12:00.

Vaše žádosti zasílejte na adresu senat@fsv.cuni.cz s předmětem "Studentské peníze - název vašeho projektu".

Květnové zasedání studentské komory AS FSV UK k tzv. studentským penězům proběhne v úterý 31. května 2016 od 11:00 v místnosti č. 112 v budově Hollar.


Budeme se těšit na všechny vaše žádosti! S jakýmikoliv dotazy se obraťte na výše zmíněnou adresu či na místopředsedu AS FSV UK Karla Höfra.

karel.hoefer@fsv.cuni.cz

--------------------------------------------------------------------------------

Transatlantic Trade and Investment Partnership: Talk with an Expert


All students, faculty and alumni are cordially invited to a morning talk with Dr. Sherman Katz, Senior Fellow at the Center for the Study of the Presidency and Congress.


The topic of the talk is Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) - role of TTIP in the current U. S. elections, key concerns about TTIP in the U.S. and Europe, contentious points in TTIP negotiations. Dr. Katz is a prominent expert on the issue.


May 30th, 10:30 a.m. – 11:50 a.m.

FSV UK, Jinonice, room TBA

For more info see facebook

---------------------------------------------------------------------------------

2nd International Conference *Current Populism in Europe: Impact on the Political Landscape*


Institut mezinárodních studií zve všechny zájemce na již druhý ročník mezinárodní konference o populismu, letos s titulem "Current Populism in Europe: Impact on the Political Landscape", kterou pořádá IMS ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung a Goethe Institutem. Akce se uskuteční na půdě Goethe Institutu v pondělí a úterý 23. a 24. května. Na konferenci vystoupí tři hlavní řečníci (Paul Taggart, Michael Freeden a Reinhard Heinisch) a dalších 50 akademiků z 20 evropských zemí v celkem 11 panelech. Více informací o akci naleznete na webu konference či facebooku.V případě vašeho zájmu je možné se registrovat na mejstrik.m@fsv.cuni.cz


Conference poster

Conference Programme

---------------------------------------------------------------------------------

PROTEUS Summer Seminar and Simulation *European Refugee Crisis and the EU-Turkey relations*

The Seminar will take place in Brussels from 6-10 June 2016.


The seminar will start with preparatory work inside small international sub-groups. The objective of the simulation exercise is to bring first-hand understanding of both academic and everyday practice of EU decision-making and Turkey-EU dialogue by offering students insights in "real life" political processes and the possibility to "experience" the EU as a vivid political system and to meet politicians, practitioners and stakeholders in the European capital Brussels. The participants will have the possibility to bring in their own academic/professional contributions and to discuss them with the group and the experts.


Three days of intensive preparation will be followed by a simulation exercise of the EU- Turkey Summit.


Organizers cover: academic program, four nights in twin rooms (with breakfast), reimbursement for the individual travel to Brussels up to 100 euro.

Please find attached more details.

European Refugee Crisis and the EU-Turkey relations


---------------------------------------------------------------------------------

EU@Work Seminar and Study trip *The EU's manifold crises and German EU policy*

Study trip to Brussels on 6-8 June, study trip to Berlin on 15-17 June, intensive seminar in Cologne on 30 June – 1 July.


The seminar will analyse aspects of these crises, the stance of the European Union with regard to these crises, and the role of Germany within the EU. The approach of the seminar will be to bridge the gap between academic analysis and political action, by means of scientific readings and discussions as well as excursions to Brussels and Berlin, where we will meet civil servants and politicians, who, in national and European institutions, try to solve the various crises.


Organizers cover: Academic program of study trips and intensive Seminar in Cologne. 2 nights in twin rooms (with breakfast) in Brussels, 2 nights in Berlin, 1 night in Cologne, reimbursement for the individual travel to Brussels, Berlin and Cologne up to 300 euro


Please find attached more details.


The EU's manifold crises and German EU policy


---------------------------------------------------------------------------------

***CALL FOR PAPERS***

‘Europe and its crises’ workshop

Thursday June 30th-Friday July 1st, University of Cambridge, UK

The workshop will include a roundtable discussion on the implications of the UK referendum on membership of the EU. 


We are convening a two-day workshop at the Department of Politics and international Studies at the University of Cambridge. The theme of the workshop is 'Europe and its crises'. Participation at the workshop is aimed at PhD candidates and early career academics and practitioners.

Call for Papers

---------------------------------------------------------------------------------

Vyhláška vedoucího katedry k zahájení letního semestru 2016.

---------------------------------------------------------------------------------

-Archiv aktualit